DZIĘKUJEMY!

Korona Śląska to wydarzenie fundacji diaMEtor podczas którego, zaprezentujemy sylwetki kobiet zawodowo związanych ze Śląskiem, które reprezentować będą różne branże zawodowe.

Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy sytuacji, tym którzy pracowali często dzień i noc dla naszego bezpieczeństwa, i tym którzy nie zapominali o drugim człowieku, chcielibyśmy im jako Fundacja diaMEtor serdecznie podziękować, ofiarując KORONĘ ŚLĄSKA. 

KORONA ŚLĄSKA ma na celu pokazanie wielopłaszczyznowej integracji pokoleniowej, poprzez którą zbudować można trwały pomost współpracy i współdziałania w walce o lepsze jutro. Zainicjowana przez Fundację diaMEtor akcja ma nie tylko stanowić okazję do wyrażenia wdzięczności za pracę w dobie zagrożenia epidemiologicznego, ale również podkreślić wartość poszczególnej jednostki ludzkiej jako części społeczeństwa. Chcemy pokazać Śląsk, w nowej perspektywie, w postaci mapy która opowiadać będzie historię każdej jednostki. Każdy odnajdzie siebie na tej mapie, ponieważ będzie jej częścią i zarazem swoistą perłą w KORONIE ŚLĄSKA. Pragniemy podkreślić, że praca każdego człowieka, była tak samo ważna, a dzięki zbudowanej płaszczyźnie integracji, przyczyniła się do przetrwania trudnych chwil epidemii. Poszczególnych ludzi, wszystkich razem i każdego z osobna symbolizują puzzle, z których składa się nasza mapa. Na mapie próżno szukać podziałek geograficznych, ponieważ jej idea łączy się z pojęciem człowieka i w taki sposób też należy ją interpretować. Nasze podziękowanie złożone poprzez przygotowanie tej wyjątkowej mapy, mają na celu umocnić ideę wielopłaszczyznowej integracji, która jest jednym z podstawowych celów Fundacji diaMEtor. Równoległym celem akcji jest zebranie środków dla Podopiecznych Domu Dziecka „Zakątek” w Katowicach.

KOBIETY NOMINOWANE

Krystyna Zamorska

Prezes i dyrektor zarządzająca Godula Hope, fundacji zajmującej się wczesnym rozpoznawaniem i prewencją kobiecych chorób nowotworowych. Właścicielka firmy Event Company. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach działań statutowych Fundacji organizuje coroczne charytatywne aukcje dzieł sztuki autorstwa znakomitych polskich artystów. Wraz z pracownikami i kolegami z branży prowadzi również regularne spotkania edukacyjne „Moda na zdrowie” i akcje diagnostyczne „Biała Sobota”. W ramach tych drugich, mieszkańcy Śląska mogą nieodpłatnie skorzystać z badań przesiewowych krwi, a prawie każdego dnia panie mogą wykonać darmowe USG jajników.

Krystyna Zamorska jest zwolenniczką pracy zespołowej i uważa, że dobry szef powinien słuchać uwag pracowników. Lubi ludzi i pracę z nimi. Dlatego oprócz kompetencji ceni dobrą atmosferę. Lubi pomagać, bo wierzy, że dobro wraca.

Prywatnie kocha góry w okolicach Piwnicznej, lekkie i te nieco trudniejsze książki. Uwielbia bawić się modą. Żałuje tylko tego, że czas płynie tak szybko.

Lucyna Jarząbek

Śpiewaczka operowa, Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Agaty Kobierskiej. Umiejętności doskonaliła na kursach prowadzonych przez Olgę Pasiecznik, Izabellę Kłosińską, Eytana Pessena i Teresę Żylis-Garę. Uczestniczka Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Laureatka m.in. 2. nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Katowicach (2015) oraz 3. nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Renaty Tebaldi w San Marino (2015). Zaśpiewała główną postać Eurydyki w Orfeuszu i Eurydyce Glucka.

Agata Forreiter

Właścicielka Salonu Urody Gabriel w Rybniku ❤️❗️

Beata Tomanek

Dziennikarka Radia Katowice. Zajmuje się publicystyką społeczną i prowadzi audycję „Gdzieś obok nas”, w której mieliśmy okazję wielokrotnie gościć. Wspiera liczne akcje charytatywne (m.in. „Dzieci jak prezenty”, „Dla Muminków”, galeria arteterapii). Od wielu lat jest również popularyzatorką tematyki naukowej w znanych cyklach: „Czy to prawda, że..”, „Konkurs Tysiąca Pytań”, „Zaklęte kamienie” czy też „Klub Poszukiwaczy Przygód”.
Jej pasją to wyprawy wysokogórskie, egzotyczne podróże, eksploracje jaskiń oraz fotografika. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach na Śląsku. Za swoją działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych została wyróżniona m.in. nagrodą im. Juliusza Ligonia ❤️

Ewa Konsek

 Ewa Konsek, przedsiębiorca działający w branży motoryzacyjnej Pani Ewa znana jest przede wszystkim jako dobry i otwarty człowiek, chętna do pomocy każdemu, kto znajduje się w potrzebie. Poprzez swoją ciężką pracę i prezentowaną postawę, może stanowić wzór do naśladowania dla innych.

Magdalena Kasiborska

Miss Polski 2019. Magdalena Kasiborska Pochodzi z Zabrza, jest studentką kosmetologii.
W przyszłości planuje kształcić się w kierunku medycznym, ale rozważa również inne możliwości.

Aktywnie udziela się w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. W dobie pandemii stworzyła akcje: #MissJaDzielmySięDobrem oraz
 #WMasceCiDoTwarzy. Podczas której odwiedziła najbardziej potrzebujące placówki i przekazała podstawowe środki do życia w tym uszyte przez nią samą maseczki ochronne.😊 Magdalena Kasiborska – Miss Polski 2019

Sabina Klimek

Doktor nauk ekonomicznych,obecnie konsul w Konsulacie Generalnym RP w Stambule w Turcji oraz adiunkt w Instytucie Rynków i Konkurencji w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także wiceprezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej North-East z siedzibą w Nowym Jorku. Była konsul, radca handlowy, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Wcześniej dziennikarka redakcji zagranicznej kanału informacyjnego Polsat News, reporterka dziennika Panorama w TVP2, a także negocjator międzynarodowych umów handlowych współpracująca z firmami z Bliskiego Wschodu oraz trener i szkoleniowiec – specjalizuje się w szkoleniach z zakresu negocjacji, marketingu, technik sprzedaży i komunikacji w biznesie. Absolwentka studiów doktoranckich kolegium Społeczno-Ekonomicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Politechniki Mikkeli w Finlandii oraz Uniwersytetu St. Andrews w Szkocji. 

Współzałożycielka i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Instytutu Europejskiego „Pro Futuro Europae”, członek Forum Biznesu oraz Forum ds. Żywności przy Komisji Europejskiej, ekspert organizacji do spraw standaryzacji NORMAPME przy Komisji Europejskiej.

Autorka wielu publikacji naukowych z obszaru przedsiębiorczości, w tym książek: „Przedsiębiroczość kobiet w Polsce i jej wpływ na rozwój gospodarczy kraju” oraz „Przedsiębiorczość bez tajemnic”. 

Uznana przez Dziennik Zachodni za Lidera Roku 2014 powiatu bieruńsko-lędzińskiego, z którego pochodzi. Jej pasją są odróże, jest też wielkim miłośnikiem zwierząt, aktywnie wspierając schroniska dla psów i kotów.

Adrianna Goj-Stompor

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz SGH w Warszawie z zawodu jak mówi o sobie humanista z zamiłowania grafik komputerowy oraz fotograf. Przez wiele lat Pani Adrianna mogła rozwijać swoje pasje również zawodowo tworząc projekty graficzne m.in. dla Fundacji diaMetor z zatrzymanych w kadrze przez fotografa Andrzeja Kawczyka ważnych wydarzeń. Prywatnie mama dwóch córek szczęśliwa i spełniona. Pasją Pani Adriany są egzotyczne podróże.

Izabela Maruszewska

Oligofrenopedagog, terapeuta.
Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Zarządzania kierunek- Pedagogika Opiekuńczo Socjalna, Wyższą Szkołę Pedagogiczną Wiedzy Powszechnej w Warszawie kierunek- Pedagogika Społeczno Opiekuńcza, Wyższą Szkołę Lingwistyczną w Częstochowie kierunek- Wczesne wspomaganie rozwoju, rewalidacja i terapia pedagogiczna dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Instytut Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA kierunek- Zarządzanie w oświacie. Ukończyła również Terapię Behawioralną dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz Oligofrenopedagogikę. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w szkole specjalnej. Pani Izabela jest również Prezesem Fundacji Human Sensor działającej dla osób niepełnosprawnych oraz ze spektrum autyzmu, integruje społeczność lokalną poprzez koncerty i warsztaty dla podopiecznych DPS, seniorów i pozostałych mieszkańców. Organizatorka koncertów hause gig. Laureatka programu Lider z powołania w kategorii Lider społeczny oraz Lider w biznesie a także laureatka programu Kobieta Charyzmatyczna.

Lidia Szlachta

Od 23 lat związaną zawodowo z działem produkcji jednego z największych producentów mięsnych w Polsce – Konsorcjum Mięsnego Okrasa Grupa Południe Sp. z o.o., bliżej znanego jako sieć sklepów „Świeżyzna”. Panią Lidię cechuje przede wszystkim optymistyczne myślenie i konsekwentne dążenie do postawionych sobie życiowych celów i nowych wyzwań. Dzięki swojej empatycznej postawie oraz chęci pomocy drugiej osobie, Pani Lidia tworzy przyjazną atmosferę w swoim miejscu pracy.

Agnieszka Lis

 Pełnomocnik Prezydenta M. Katowice ds. Organizacji Pozarządowych. Natomiast jej współpraca z NGOsami jest znacznie dłuższa – bo trwa już 12 lat i rozpoczęła się wraz z utworzeniem Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta Katowice. Podstawowym zadaniem Pani Agnieszki jest usprawnianie i pogłębianie współpracy pomiędzy lokalnym samorządem a podmiotami trzeciego sektora. Przez lata swojej pracy zyskała uznanie i szacunek lokalnej społeczności NGO. Pani Agnieszka jest osobą niezwykle zaangażowaną w swoją codzienną pracę i zawsze podchodzi indywidualnie do potrzeb zgłaszanych przez organizacje pozarządowe. Często podkreśla, że praca stała się jej pasją, bo NGOsy są blisko mieszkańców, szybko reagują na zmieniające się potrzeby lokalnych społeczności i są dużym źródłem wiedzy o mieście. Dostrzega w podmiotach NGO profesjonalnych partnerów miasta w realizowaniu rozmaitych zadań miejskich – od kwestii związanych ze wsparciem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym czy osób z niepełnosprawnościami, przez działania aktywizujące seniorów czy wspomagające w rozwoju dzieci i młodzież, po działania w zakresie kultury, ochrony środowiska i szeroko pojętej edukacji. Pani Agnieszka jest otwarta na nowe formy współpracy proponowane przez organizacje i inicjatywy podejmowane przez aktywnych katowiczan – często podpowiada im z jak mogą współdziałać z poszczególnymi wydziałami urzędu lub jednostkami miejskimi. Prywatnie Pani Agnieszka jest mamą dwóch synów – uczniów klas maturalnych. Uwielbia jazdę na rowerze i żeglarstwo.

Helena Hrapkiewicz

przez 21 lat prowadziła Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez dwie kadencje była radną w mieście Katowice. W maju 2019 została powołana prze Prezydenta M. Krupę na stanowisko Pełnomocnika ds seniorów.

W okresie Pandemii tj od 12 marca br prowadzi Telefon Zaufania /wsparcia/ dla seniorów, brała udział w szyciu maseczek /240/ w akcji zorganizowanej prze UM Katowice, występowała 3 razy w audycji Srebrne Katowice – TV Silesia, i Radiu Katowice prowadząc spotkanie na temat życia seniorów w czasie pandemii. Trzy razy w tygodniu prowadzi dyżury w UM przede wszystkim telefoniczne.

Bogumiła Hajdrowska

 dr n. med. inż. ukończyła studia na Wydziale Technologii Chemicznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od wielu lat pracuje w laboratorium analitycznym na stanowisku diagnosty laboratoryjnego a w 2008 roku została Prezesem Centralnego Laboratorium Analiz Lekarskich w Bytomiu. Uzyskała specjalizację medyczną ze Zdrowia Publicznego oraz posiada uprawnienia audytora Systemów Zarządzania Jakością w diagnostyce laboratoryjnej ISO 90001, ISO17025, ISO15189. Wielokrotnie brała udział w audytach laboratoriów badawczych i diagnostycznych z ramienia Polskiego Centrum Akredytacji. Swoją wiedzę z zakresu zastosowania systemów ISO przekazuje uczestnikom kursów specjalizacyjnych organizowanych przez Kierunek Analityki Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wynikiem zaangażowania w pracę diagnosty był doktorat dotyczący problemów jakości w badaniach laboratoryjnych i szereg publikacji z tego zakresu. Od 15 lat jako Wiceprezes prowadzi Laboratorium Mikrobiologiczne badania żywności i wody „ BIOLABOR” w Dąbrowie Górniczej. Laboratorium posiada akredytację PCA na wszystkie metody, na podstawie których wydaje opinie o jakości badanych próbek żywności i wody.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej i Krajowej Izby
Diagnostów Laboratoryjnych.

Kim jesteśmy?

Fundacja diaMEtor została utworzona w 2019 roku. Wśród statutowych celów jej działalności znajdują się działalność społeczna, oświatowa, kulturalna a także charytatywna.

Fundacja współdziała z innymi instytucjami, organizacjami 
i osobami w celu realizacji swych celów statutowych. Wśród celów statutowych fundacji znajduje się także promowanie idei mediacji i alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów. 

Jesteśmy bowiem świadomi, iż dzięki rozmowie, członkowie społeczności są w stanie dojść do porozumienia.

Nie jest sztuką iść z trendem, trend trzeba tworzyć -

to korytarz połączenia energii międzypokoleniowej!

Bądź ForeverYoung!

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Bądź nie znalazłeś wszystkich informacji na naszej stronie? NAPISZ DO NAS! Wypełnij formularz poniżej i skontaktuj się z nami. Niezwłocznie się do Ciebie odezwiemy.

Ten formularz jest nie dostępny.

Przewiń do góry